Alla ledare, assistenter och funktionärer ombedes att uppdatera sin profil på hemsidan med hänsyn till avdelning och funktion.
Detta för att alla mailgrupper skall vara korrekta samt att ledarinformations-sidorna skall visa rätt ledare på rätt avdelning.
Uppdatering av profilen görs genom att logga in på hemsidan. En länk med texten "Redigera Profil" blir då tillgänglig.
Passa på att titta igenom hela din profil, tex lägga med ett fotografi men det primära är fälten:
- Avdelning/Grupp
- Funktion
Är du med i flera avdelningar eller har fler funktioner så håller du ner tangenten Ctrl medans du gör dina val.
Har du glömt dina inloggningsuppgifter till hemsidan så klickar du på länken "Glömt användarnamn/lösenord".
Om du inte sedan tidigare har en inloggning så skickar du ett mail med dina uppgifter till medlem@spangascouterna där du uppger:
- Namn
- Epost adress
- Mobilnummer
- Avdelningstillhörighet
- Funktion (Ledare, assistent eller annan funktion)
| < Föregående | Nästa > |
|---|








